Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Apple fazladan tamir ücretimi alıyor?

Apple fazladan tamir ücretimi alıyor?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yeni akıllı telefonların uzun ömürlü olup olmadığını söylemek çok zor. Özellikle binlerce liralar verdiğimiz telefonlarımızın başına talihsiz olaylar geldiğinde üzülürüz.Şirketler’de düşündüğümüzün önüne geçmek adına telefonları satarken teknik destek ve satış sonrası garanti verirler. Bu nedenle telefonumuzla ilgili herhangi bir mağduriyet yaşadığımız’da bize yardımcı olurlar. Peki kullanıcı hataların’da durum genelin hitap ettiği şekilde ufak rakamlarla ‘mı tamir ediyorlar?

Aslında Apple servisleri verdikleri hizmet olarak gerçekten çok kaliteli olarak insanların bilinçaltına eklenmiştir. Kaliteli olup olmaması veya kaliteli bir hizmet alıp almamız aslında önemli olsa’da bir faktör daha’da önemli olmaktadır kullanıcı hatası olarak apple servisine giden ürünler bazen çok yüksek fiyat aralıklarına sahiptirler. Örneğin camı ufak çatlamış bir telefonu apple servisine cam değişimi için gönderdiğiniz’de yeni bir telefon parası ödememiz gerekmekte. Peki neden?

Apple’ın tamiri veya onarım ücretlerinin yüksekliği aslında çok tartışılan bir konudur. Ancak CBC News’in araştırması, Apple şirketinin tamir veya onarım ücretlerini neden yüksek olduğunu gün yüzüne çıkardı. Bu araştırma’da Apple servisi telefon’da veya cihaz’da ufak bir hata olsa bile önemli bir aksamının değiştirmek gerektiğini belirtiyor. ve kullanıcı olması gerekenden çok daha fazla fatura ödemek zorunda bırakılıyor.

 

Bir bilim ve teknoloji haber sitesi olan Motherboard’un baş editörü Jason Koebler da, Apple’ın fahiş servis fiyatları hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Macbook’unu kırdığı için Apple Store’a götürdüğünü ve kendisine 700 dolarlık bir servis faturası çıkarıldığını dile getiren Koebler, sorunu yalnızca 50 dolar masrafla kendi başına çözdüğünü ve bunun başına sürekli geldiğini belirtti.

Apple fazladan tamir ücretimi alıyor? YAPILAN YORUMLAR