Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Instagram İçin İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Sistemi Geliyor

Instagram İçin İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Sistemi Geliyor

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

İnstagram’a giriş yapabilmek için SMS alıyordunuz ve bunu bekleyip girmek can sıkıcı oluyordu artık bitti ! SMS bekleme derdine son !

Bildiğiniz üzere İnstagram giriş güvenliği için en son 2016 senesinde iki faktörlü kimlik kontrolü sistemini aktif etmişti bu biraz zaman alıyordu ve bazen can sıkıcı oluyordu ama artık sistem biraz daha farklı olacak. Instagram’ın geliştirdiği bu yeni sistem işinizi kolaylaştıracak hemde daha güvenli olacağı söyleniyor.

Eski yönteme göre giriş bilgilerinizi girdikten hemen sonra karşımıza önceden belirlediğimiz telefon numarası altında SMS gönderiliyordu ancak SMS’i girdikten sonra hesabımıza erişe biliyorduk , ancak yeni sistemde her şey farklı , farklı derken SMS doğrultusunda ortada hiç bir şey kalmayacak. Fazla lafı uzatmadan Sizlere sistemden bahsedelim.

İnstagram bu yeni özelliğini yayınladıktan sonra Ayarlarınıza gittiğinizde orada İki faktörlü kimlik doğrulaması seçeneğine girdiğinizde açılan ekranda kimlik doğrulama uygulaması şeklinde bir ibare çıkacak ve bu ibareye seçim yaptığımızda instagram’dan gönderilen o kodu girmek yerine , Sizin yerinize “telefonunuzda bu kod var mı?” şeklinde arama yapacak ve bunu da farklı bir uygulama üzerinden yapacak sanırım 2. yeni uygulaması gelebilir, eğer bu uygulama telefonunuzda bulunmuyorsa hemen ardından sizi indirme sayfasına yönlendirecek.

Yeni sistemin farklı bir bakış açısı da örneğin SIM kartınız başka birinin eline geçti ve Siz bundan haberdar değilsiniz ve hesabınız tehlike altında, işte bu uygulama sayesinde telefonunuz çalınmadığı taktirde sorun olmayacak. Allah korusun diyerek Sizlere veda ediyoruz bizi takip etmeyi unutmayın!

Instagram İçin İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Sistemi Geliyor YAPILAN YORUMLAR