Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Twitter’da Nasıl Takipçi Sayısı Yükseltilir?

Twitter’da Nasıl Takipçi Sayısı Yükseltilir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Takipçi Sayısı Nasıl Yükseltilir?

Merhaba sevgili dostlar, Bugünkü yazımız’da Twitter’da Nasıl Takipçi Sayısı Yükseltilir? Hakkında konuşucağız. Belirli bir kitleye hitap etmek istiyorsunuz fakat takipçi sayınız çok mu az geliyor? İşte size takipçi sayınızı arttırmak için bazı taktikler;

  • Özgün tweet atın unutmayın’ki çalmış olduğunuz tweet’ler de birilerinin kaleminden geçmiştir.
  • Kitlenizi iyice belirleyin, Ve kitlenize yönelik sayfaların takipçilerini sizleri geri takip etmeleri için takip edin.
  • Takipçi sayınız ile takip ettiğiniz kişilerin orantısını iyi kurun!

Bunlar sizler için önemli taktiklerdir. Bu taktiklerin açıklamalarını ise şöyle yapmam’da fayda var.

Özgün Tweet atmak?

Özgün tweetler atarak takipçileriniz açısından vazgeçilmez olursunuz, Eğer siz başka bir twitter kanalını veya instagram sayfasını kopyalıyorsanız. Zaten ilgilenen takipçileriniz o sayfaları takip ettiğin’den sizin paylaşımlarınıza yorum,fav veya o tweet’den dolayı sizler ile etkileşime girmezler. Bu çok önemli bir faktördür. En büyük yanlışlardan birisi’de twitter’da kopya içeriktir. Herkes twitter sözleri veya resimleri olarak arattıkları resimleri paylaşırlar. Peki şöyle düşünürsek. Herkes kopya olarak içerik üretseydi ilk içerik nasıl üretilicekti?. Birçok kişi özgün olduğu için takip edilmekte ve çok büyük takipçi sayılarına ulaşmaktadır.

Kitlenizi nasıl belirlersiniz? Takipçi Sayısı Nasıl Yükseltilir? 

Sizin kitlenize yakın veya birebir aynı olan illa bir kaç sayfa vardır bunlar’dan en büyük olanlarını seçiyoruz. Twitter’da takipçiler kısmına girdiğiniz zaman en son takip edenler çıkmaktadır. İlk 20 kişiyi takip etmeniz size geri dönüşü olan takipçi olarak gelebilir. Ayrıca bir diğer taktik ise fav ve retweet’leyen insanları takipte bulunmak. Örneğin sizin twitter’da bir moda sayfanız var ve onun twitter’da takpiçi sayısını yükseltmek istiyorsunuz. Bu halde yapmanız gereken şey büyük moda sayfalarını araştırmak ve o sayfaların tweetlerini takip edip. Fav veya rt veya en son takip edildikleri kişileri takip etmek olması lazım. Böylece kitlenizin tamamı moday’la ilgilenen kitle olmakla birlikte etkileşim sayınız yükselir ve markanıza değer katmış olursunuz.

Takipçi Sayısı Ve Takip Edilen Sayısı 

bu oranı çok iyi ayarlamanız lazım çünkü çoğu kişi takip edileni çok fazla ve takipçisi çok az olan hesaplara geri takip olarak dönmemektedir. Sizin burada sabırlı olur takipçi sayınız ile takip ettiğiniz kişilerin sayısını hep orantıda tutmanız veyahut takipçi sayınızı daha yüksek tutup takip edilen sayınızı daha aşşağı’da tutmanız gerekir.

Twitter’da takip etmeyenleri nasıl çıkarabilirim? Takipçi Sayısı Nasıl Yükseltilir? 

Bu işi yapan bir dolu program mevcut. Fakat takip ettiğiniz sayı 1000’in altındaysa eğer elle yapmanız’da fayda vardır. çünkü bir çok program bunu saniyesinde yaptığı için twitter bu olayı farkedebilir, hesabınızı engelleyebilir veya hesabınız askıya alınabilmektedir.

Ama takip ettiğiniz sayı çok yüksekse 5000 10000 gibi yapmanız gereken google’a twitter takip etmeyenleri sil yazmanız yeterlidir. twitter’a kendi websitesi üzerinden giriş yapıp uygulamaya izin verdiğiniz’de belki reklam tweet’i atabilir fakat hemen işinizi tamamlayıp uygulamayı kaldırmanız hesabınızın güvenliği açısın’dan daha mantıklı olucaktır.

Ayrıca ; İnstagram’dan Siber Zorbalık İçin Yeni Önlemler Adlı yazımızı okumanız’da fayda var!

Twitter’da Nasıl Takipçi Sayısı Yükseltilir? YAPILAN YORUMLAR